Hikaye

“Yaşamın sırrı çözülecek bir problem değil, tecrübe edilecek bir gerçekliktir.”

Soren Kierkegaard

EKİBİMİZ

Psikiyatrist & Psikoterapist Uzm. Dr. Tuğba Kara

Lisans eğitimini 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sonrasında uzmanlık eğitimini Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi / İstanbul da tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimden sonra ise sırasıyla Aksaray Güzelyurt Devlet Hastanesi Acil (2006-2008), Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (2008-2014), Niğde Bor Devlet Hastanesi ve Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi lerinde görev yapmıştır. Şu anda ise The Clinic polikliniğinde danışanlarına hizmet vermektedir. Uzm. Dr. Tuğba KARA‘nın ilgi alanları ise şu şekildedir. Bilişsel Davranış Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi, Aile ve Evlilik Terapisi ve EMDR dir. Uzm. Dr. Tuğba KARA’nın şimdiye kadar tedavi etmiş olduğu hasatlıklar ise şu şekildedir. Depresyon, Psikotik Bozukluklar (Şizofreni), Uyku Bozuklukları, Bipolar Bozukluk (Manik-Depresif Bozukluk), Alkol, İlaç ve Madde Bağımlılığı, İnternet Bağımlılığı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Yeme Bozuklukları, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozuklukları, Yaygın Anksiyete Bozuklukları, Sosyal Fobi, Öfke Kontrol Bozukluğu, Cinsel İşlev Bozuklukları (Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik), Konversiyon Bozuklukları (Bayılmalar), Aile ve Çift Terapisi şeklindeir. Ayrıca şimdiye kadar literitüre kazandırmış olduğu birçok yayın bulunmaktadır. Evli ve 3 çocuk annesi olan Uzm. Dr. Tuğba KARA iyi derecede ingilizce bilmektedir.

EKİBİMİZ

Aynur Kırmızıtaş

Lisans eğitimini Nuh Naci Yazgan üniversitesi Fen-edebiyat fakültesi psikoloji bölümünde tamamlamıştır.
Lisans eğtimini tamamladıktan sonra Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (ÇMOT), Objektif ve projektif testler eğitimi, çözüm odaklı terapi(ÇOT), eğitimlerini almıştır. Halen Psikodrama Grup Psikoterapisi Psikoterapistlik eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimi sırasında Evli kadınlarda Ebeveyn Olmanın Cinsel Doyuma Etkisi Ve Ders Başarısına yönelik Atıflarla Adil Dünya İnancı adlı iki araştırma projesi yürütmüştür Bu projeleri ODTÜ UPOK 23 ' te bildiri olarak sunmuştur.
Çalışma Alanları, Bireysel Yetişkin Terapisi, Oyun Terapisi, Ergen Terapisi, Online Terapidir.
Uyguladığı Testler ise Wisc-r Zeka Testi, Moxo Dikkat Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Bir İnsan Çiz Testi, Agte(Ankara Gelişim Tarama Envanteri), Hacettepe Kişilik Envanteri, Bender Gestalt
D2 Dikkat Testi,Peabody Resim Kelime Testi, Attentinoner Dikkat Programıdır.

Image Icon

Tuğba and Aynur is a life changer, having magical skills for helping people with psychotherapy.

~ Business Insider, August 2020

Doğrudan posta kutunuza günlük bir motivasyon dozu alın.

Bildirimlerimizden öncelikli olarak haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.

    Kaydolmadan önce Şartlar & Koşullarımızı okuyun.